Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 46512

Liczba odpowiedzi: 236608

(3 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [29.06.09, 13:44]

Zajęcie komornicze

W tym roku w lipcu otrzymam nagrodę jubileuszową za 30 lat pracy , komornik zajął mi jednak część pensji za należność wobec banku. Ile komornik ma mi prawo zająć tej nagrody? Wiem że kilka lat temu zajmował 1/2 jak wygląda to obecnie? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(2 - 0)
100%
[29.06.09, 16:07]
Całą nagrodę, kwota wolna tyczy się tylko wynagrodzenia stricte za pracę. Tak samo można zająć w całości pieniądze za wczasy pod gruszą, itp.
GregCK   GregCK
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[29.06.09, 14:27]
W przypadku zajęcia alimentacyjnego to jest 60% wynagrodzenia, w innym przypadku 1/2 wynagrodzenia, przy czym kwotą wolną od potrąceń jest minimalne wynagrodzenie 1276 zl brutto (po odjęciu składki na ubezp. społeczne i zaliczki na podatek)
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(2 - 0)
100%
[29.06.09, 16:07]
Całą nagrodę, kwota wolna tyczy się tylko wynagrodzenia stricte za pracę. Tak samo można zająć w całości pieniądze za wczasy pod gruszą, itp.
GregCK   GregCK
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(2 - 0)
100%
[28.07.09, 10:20]
Wyrok S.N. z dnia 17 lutego 2004 r. (sygn. akt I PK 217/03, OSNP 2004/24/419) - odprawa emerytalna oraz nagroda jubileuszowa podlegają ochronie przed potrąceniami (art. 87 K.p.) jak wynagrodzenie za pracę. Oznacza to, że wynagrodzenie miesięczne sumuje się z nagrodą jubileuszową i dokonuje potrąceń na ogólnych zasadach.
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.