Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53189

Liczba odpowiedzi: 276984

Kategoria: Prawo spadkowe
(22 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [14.01.10, 11:16]

Wydziedziczenie córki-testament

Jestem rozwiedziona starszą osobą,matką dorosłej zamężnejjuż córki.Mam mieszkanie własnościowe,które chciałam zapisać w testamencie obcej i osobie,na której mogę polegać zawsze.Chcę dodać iż córka nie utrzymuje ze mną kontaktu,nie interesuje się mną wogóle .Chciałabym wiedzieć czy jeśli wydziedziczę w testamencie jedyną córkę i dwie wnuczki będzie ona mogła podważyć po mojej śmierci testament?Nie chciałabym aby osoba,której zapisze w testamencie mieszkanie miała jakieś problemy gdy mnie już nie będzie.Byłabym wdzięczna za pomoc

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[14.01.10, 12:20]
Nie beda miały!!! Podważenie ważności testamentu własnoręcznego, jest możliwe w wypadku, gdy testament został sporządzony: W stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli; pod wpływem błędu uzasadniającego przypuszczenie, że gdyby spadkodawca nie działał pod wpływem błędu, nie sporządziłby testamentu tej treści, pod wpływem groźby. Także spisac testament u notariusza poniewaz taki jest bardzo trudno a wrecz niemozliwy do podważenia.
gość gość
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[18.08.12, 00:12]
Ale co nie którzy sa walnięci :) Często dziś osoby obce są nam bardziej bliscy niż rodzina, a tu juz pania sie ocenia bo co? Gówno wam do tego, zapewne pani ma bardzo silne powody aby to zrobić. Zresztą osoba na którą ma być przepisane może nic w ogóle o tym nie wie? Łyso wam? Droga pani jestem w tej samej sytauacji ale jako syn. Moi rodzice choć zastrzegam jestem bardzo majetnym człowiekiem i mam w nosie majątek rodziców, za wszęlką cene chcą wydziedziczyć moją siostrę swoja córkę. Zgodziłem sie pod jednym warunkiem że majątek będzie dla jednego z wnuczków czyli jednego z mych dzieci. Powodem tego wydziedziczenia jest brak zainteresowania przez siostre chocby w małym stopniu op swoich rodziców, naduzywanie alkocholu, odstawienie wnuczki czyli jej córki od dziadków. Zaznacze, że moi rodzice to wspaniali ludzie, wychowali nas bardzo dobrze, i nie ważyc się tutaj tego podważac. Mój tato jest po dwóch zawałach, posiada cukrzyce, mama również juz schorowana, niestety zostałem im tylko ja. Mam w du pie ich majątek, ale to moi rodzice i bardzo ich kocham, nie mam już żadnego uczucia do mojej siostry za to jak potraktowałała naszych rodziców, poo smierci jednego z nich ,drugie zabieram do siebie do domu, dlaczego? Bo ich kocham, wychowali mnie, oddajac cale swoje serce. Niestety my Polacy jestesmy coraz podlejsi, zazdrośni, takie gnojki, więc droga pani, jeśli serce pani podpoiwiada tak a nie inaczej, to proszę robic swoje, może ktoś inny docenie to co pani przez tyle rat charowała. Pozdrawiam.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[10.12.12, 18:09]
ludzie ale wy macie powalone w głowie ZAMIAST SIE ZAJĄC SWOJĄ DUPĄ to interesujecie sie cudzą. NIE WAM TO OCENIAĆ
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.