Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 46512

Liczba odpowiedzi: 236608

(2 odpowiedzi)
angela137788 Pytanie zadaje: angela137788 [25.02.10, 09:24]

Czy to prwada??

Słyszałam, że jak ktoś ma mniej niż 200 złotych miesięcznie to nie musi składać zeznania, a czy to dotyczy roku 2009??

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[26.02.10, 00:00]
Płatnicy dokonujący wypłat z tytułu umów zlecenia do 200 zł (brutto mies.) nie mają obowiązku wystawiania po zakończeniu roku PIT-11 (art. 42 ust. 2 pkt 1 updof). Wynika to z faktu, że umów zlecenia do 200 zł nie wykazuje się w zeznaniu rocznym PIT-37 (art. 45 ust. 3b updof).
kapak   kapak
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[25.02.10, 09:49]
chodzi o to, że jeżeli ktoś pracował na umowę zlecenie i miesięcznie nie przekraczał kwoty 200 zł brutto, to Zleceniodawca odprowadzał zryczałtowany podatek do Urzędu Skarbowego i taka osoba nie dostanie już PIT-11 i nie musi tego rozliczać z US. Jezeli dostałaś pit, znaczy to że musisz się rozliczyć
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[26.02.10, 00:00]
Płatnicy dokonujący wypłat z tytułu umów zlecenia do 200 zł (brutto mies.) nie mają obowiązku wystawiania po zakończeniu roku PIT-11 (art. 42 ust. 2 pkt 1 updof). Wynika to z faktu, że umów zlecenia do 200 zł nie wykazuje się w zeznaniu rocznym PIT-37 (art. 45 ust. 3b updof).
kapak   kapak
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.