Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276706

(35 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [19.06.10, 19:42]

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu miasta Łodzi

Jestem samotnie wychowujaca matka i mieszkam z mama. Dostalysmy eksmisje w 2004 roku a dziecko urodzilo sie w 2006 i nie moge otrzymac mieszkania gdyz z urzedu dostalam odpowiedz ze nalezy mi sie mieszkanie razem z moja mama. Co mam robic prosze o pomoc.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(24 - 1)
96%
[30.11.10, 01:38]
Po pierwsze: ciekawe kto udzieli matce samotnie wychowującej dziecko kredytu hipotecznego? Po drugie: Wszystkim wyszczekanym paniom, które potępiają kobiety rodzące dzieci, które nie ukończyły 30 roku życia i nie posiadają własnego mieszkania radzę puknąć się w głowę. Życzę szczęśliwego macierzyństwa po 50, kiedy to już pospłacacie swoje kredyty! po trzecie: mieszkania komunalnego nie dostaje się na własność, tylko się je wynajmuje od gminy. Płaci się za nie co miesiąc czynsz Więc nie bardzo rozumiem nazywanie ludzi mieszkających w mieszkaniach komunalnych "pasożytami z postawą roszczeniową". Ci ludzie normalnie płacą czynsz i to często niemały. Ja także samotnie wychowuję dziecko, dostaję z tego tytułu nieco ponad 200zł i nie wydaje mi się żeby było to żerowanie na kimkolwiek z was. Pracuję na cały etat - moja wypłata starcza akurat na zapłacenie czynszu za mieszkanie wynajmowane od osoby prywatnej i rachunków za media. W weekendy pracuję na czarno na noce po 12h - starcza na jedzenie. Na buty dla dziecka na zime i prezent na mikołaja - już nie bardzo.
gość gość
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(4 - 21)
16%
[19.06.10, 19:52]
Przecież masz gdzie mieszkać, prawda? Mieszkaj z mamą i zarabiaj na swoje mieszkanie.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(4 - 1)
80%
[19.06.10, 20:06]
no tak ale ile mozna mieszkac z mama a do tego mam jeszcze 2 braci. pracuje i zbieram na mieszkanie tylko to duzo kosztuje i ile bede musiala zbierac zeby je kupic
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 14)
7%
[19.06.10, 21:36]
jak mnie nie stać na mieszkanie to też ktoś ma mi na nie dać ? teraz nie mam dzieci ale jak ichposiadanie wystarczy zeby dostac mieszkanie to chętnie sobie teraz jedno zrobie - a pozniej napisze ze skoro nie stac mnie na utrzymanie dziecka to jakie zasilki mi sie naleza i tez na nie dostane ? skad taka roszczeniowa postawa ?
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(12 - 3)
80%
[19.06.10, 21:59]
Nikt nie daje darmo ale po to sa urzedy miasta zeby ludziom pomagac a nie robic tylko wielkie problemy. Mieszkan jest bardzo duzo tylko trzymaja je dnie wiadomo na co!!A na utrzymanie dziecka to mnie stac bo pracuje ale na kupno mieszkania to nie bardzo bo to duzo kosztuje!
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 15)
6%
[20.06.10, 10:04]
Epoka "dajta mnie, bo mnie się należy" na szczęście już jest za nami. Wielu nie stać na swoje własne mieszkanie, ale niewielu z nich ma tak silną postawę roszczeniową. Mieszkanie w pierwszej kolejności należy się tym, którzy nie mają gdzie mieszkać, których obecne mieszkanie nie spełnia pewnych norm (ilość metrów kwadratowych na osobę), których mieszkanie jest zagrzybiałe, niedogrzane. Gdzie jest bardzo niewielki dochód na osobę (o ile pamiętam, połowa najniższej emerytury). Skoro mieszkasz z mamą, to ubiegają Cię wychowankowie domu dziecka. Można tak wyliczać bardzo długo - prędzej uzbierasz na swoje własne mieszkanie. Wniosek oczywiście możesz złożyć, ale podejrzewam że go odrzucą. Tak na marginesie, można było poczekać z dzieckiem, skoro własne mieszkanie to taka paląca sprawa, i dopiero po kupieniu myśleć o powiększeniu rodziny.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(6 - 1)
86%
[20.06.10, 10:28]
Łatwo mowic ciekawe czy jak ty bys byla w takiej sytuacij czy bys tak odpisywala. Niestety taka jest Polska ze wszedzie licza sie pieniadze i nikt jej nie zmieni. Wiec nie odpisuj ze wszyscy maj pierwszenstwo w otrzymywaniu mieszkan bo tak nie jest tylko jest dlugi czas oczekiwania na nie.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[20.06.10, 10:49]
gość
Łatwo mowic ciekawe czy jak ty bys byla w takiej sytuacij czy bys tak odpisywala. Niestety taka jest Polska ze wszedzie licza sie pieniadze i nikt jej nie zmieni. Wiec nie odpisuj ze wszyscy maj pierwszenstwo w otrzymywaniu mieszkan bo tak nie jest tylko jest dlugi czas oczekiwania na nie.
Łatwo mówić? Ależ ja byłam w takiej sytuacji (tylko nie miałam dziecka, to akurat zostawiałam na czas, w którym już nie będę pasożytem i zdobędę swoje mieszkanie) i nie wyciągałam ręki po nic, mam swoją godność. A co do przepisów co do otrzymywania mieszkań - są osoby uprzywilejowane, nieważne co na ten temat myślisz. Pierwszeństwo mają te osoby, o których napisałam. Poza tym co gmina to inne przepisy, np. różna ilość m2 na osobę, inne wyliczanie maksymalnego dochodu na głowę. Poczytaj trochę przepisy, to może Ci się w głowie rozjaśni i zobaczysz, że nie jesteś w aż takiej złej sytuacji, bo masz gdzie mieszkać. Niektórzy nie mają.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(7 - 0)
100%
[20.06.10, 11:22]
Mieszkac mam gdzie ale jestem bez zameldowania i skladalam podanie o mieszkanie tylko trzeba czekac i nie chodzi o proszenie sie tylko o sam fakt jak jest w Polsce.A jesli chodzi o osoby ktore nie maja gdzie mieszkac i dostawalyby mieszkania to by nie nylo tylu bezdomnych. I mam w dupie to co inni mysla na ten temat bo kazdy mysli tylko o sobie i jest malo osob ktore chca cos zmienic w swoim zyciu. A jesli chodzi o ta " godnosc" to nigdy nie mow nigdy bo jeszcze nie wiesz co bedzie za kilka lat.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 5)
38%
[20.06.10, 18:34]
gość
Nikt nie daje darmo ale po to sa urzedy miasta zeby ludziom pomagac a nie robic tylko wielkie problemy. Mieszkan jest bardzo duzo tylko trzymaja je dnie wiadomo na co!!A na utrzymanie dziecka to mnie stac bo pracuje ale na kupno mieszkania to nie bardzo bo to duzo kosztuje!
jak to mieszkań jest dużo ? jakich mieszkań ? nowowybudowane należą do deweloperów a nie do miasta - a jak bys chciała zeby ci miasto dało to miasto musiałoby je od dewelopera kupic- za nasze - czyli podatników pieniadze !!! a ja jako taki właśnie podatnik, który musi przez 30 lat spłacać kredyt hipoteczny na swoje mieszkanie - nie życzę sobie zeby państwo wydawało moje pieniadze na kupowanie mieszkan tym którym sie nie chce na nie zarabiac !!!! - ja nic za darmo nie dostałam a tobie sie należy i koniec ???? wolne żarty !!!
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(2 - 11)
15%
[20.06.10, 18:35]
ludzie ciężko pracują i spłacają hipoteki całe życie a tobie ma ktos mieszkanie dac w prezencie bo nie jestes w stanie na nie zapracowacc ??? mi sie wydaje ze powinno sie nagradzac tych którzy ciezko pracują a nie tych którym sie nie chce pracowac na swoje !!!
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[20.06.10, 18:39]
Ja nie mowie o deweloperskich!! na jakim ty swiecie zyjesz kobieto chodzi o normalne mieszkania wiem bo dostawalam wykaz wolnych mieszkan i jest ich duzo.A zarabiac na wlasne mieszkanie to zarabiam i z urzedu mozna dostac mieszkanie jak sie wreczy koperte na stol. I za darmo to tez w zyciu nic nie dostalam i nie oczekuje od nikogo zeby dostac.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 1)
75%
[20.06.10, 18:41]
pracuje i tez ciezko i zarabiam na nie wiec nie pisz ze mi sie nie chce bo tak nie jest i czep sie kogos innego kobieto.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 2)
60%
[22.06.10, 14:57]
złóz wniosek i spytaj o termin w którym odbedzie sie zebranie na którym przydzielaja mieszkania...idz na nie i odezwij sie ...opowiedz jakie masz problemy...mozesz takze umówic sie na spotkanie z burmistrzem i porozmawiać o twojej sytuacji mieszkaniowej. powodzenia. ps. nie słuchaj rwszty dorobkiewiczów...ja tez byłam w takiej sytuacji i nikt mi nie pomógł...do dzis,ale jestem typem samosi i daje rade....
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(4 - 1)
80%
[01.07.10, 16:19]
To jest bzdura szkoda ze nie wspomni sie tu o ludziach którzy dostają mieszkania w kamienicach i nie pracują bo wiecej dostaną zasiłku a ja musze na ich zasiłki pracować. Lub tych co dostają w spadku po babci ;) tak tym sie należy ;(!!!!! hehe. Matki z dzieckiem na całym świecie dostają mieszkania żeby mogły wychować właściwie dzieci, tylko w Polsce na pierwszym miejscu wyrokowcy i alkocholicy. Życzę powodzenia
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[16.07.10, 16:48]
podanie o przydział mieszkania komunalnego /Imię i nazwisko wnioskodawcy/ .............................................................. /Adres, ulica, nr domu/mieszkania/ ............................................................ ............................................................ ............................................................ WNIOSEK O PRZYDZIAŁ MIESZKANIA Proszę o przydzielenie mieszkania komunalnego/socjalnego dla mnie i mojej rodziny Dochód z ostatnich 6 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku wynosi złotych:............................słownie:....................................................................................................../za dochód uważa się wszelkie przychody po odliczeniu kosztów ich uzyskania oraz po odliczeniu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe/. Prośbę swą motywuję następująco: .............................................................................. ........................................................................................................................................................ Jednocześnie informuję: 1.Najemcą/członkiem spółdzielni/mieszkania, w którym zamieszkuję jest Pan/Pani ....................................................................................... . 2.Osobami zamieszkałymi dotychczas ze mną są osoby wymienione w powyższej tabeli oraz osoby .......................................................................................................................................................................................................... 3.Zajmowane obecnie mieszkanie jest lokalem: kwaterunkowym, służbowym, spółdzielczym- własnościowym, innym. 4. Mieszkanie: a/ położone w budynku mieszkalnym, niemieszkalnym, przeznaczonym do rozbiórki
/z uwagi na stan zagrożenia/,
b/ składa się z ........... pokoi o powierzchni każdego pokoju:
1..............m², 2.............m²,3.............m²,4...........m²
oraz kuchni o powierzchni ...........m².
c/ obejmuje powierzchnię użytkową ................m².
5.Mieszkanie zajmowane jest:
a/samodzielnie
b/wspólnie w następujący sposób:
L.p
Powierzchnia
Imię i nazwisko najemcy
Liczba
zamieszkałych
osób
Kuchnia użytkowana jest samodzielnie - wspólnie przez Pana Panią ...............................................
........................................................................
6.Mieszkanie położone jest na parterze ...piętrze i jest wyposażone w: instalację wodną,
kanalizację, gaz, centralne ogrzewanie, w.c, łazienkę.
7.Oświadczam, że nie/posiadam/ tytułu prawnego do innego lokalu oraz, że zamieszkuję na terenie Gminy Legionowo od ...............lat.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych /art.24 ustawy z dnia 29 sierpnia
1997r./ o ochronie danych osobowych Dz.U.nr 133, poz.883.
..................................................... /podpis/
Włocławek, dnia ...........
Kasia Kasia
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[21.07.10, 13:35]
postaraj sie uzbierac pieniążki na "odstepne". za 20 tysiecy mozna juz dostac calkiem przyzwoite mieszkanie;)
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(5 - 0)
100%
[29.11.10, 08:55]
ta pani co dala pierwszy komentarz jes poprostu chora w naszym kraju nie da sie zarobic na mieszkanie . Wiec trzeba sobie inaczej radzic.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(24 - 1)
96%
[30.11.10, 01:38]
Po pierwsze: ciekawe kto udzieli matce samotnie wychowującej dziecko kredytu hipotecznego? Po drugie: Wszystkim wyszczekanym paniom, które potępiają kobiety rodzące dzieci, które nie ukończyły 30 roku życia i nie posiadają własnego mieszkania radzę puknąć się w głowę. Życzę szczęśliwego macierzyństwa po 50, kiedy to już pospłacacie swoje kredyty! po trzecie: mieszkania komunalnego nie dostaje się na własność, tylko się je wynajmuje od gminy. Płaci się za nie co miesiąc czynsz Więc nie bardzo rozumiem nazywanie ludzi mieszkających w mieszkaniach komunalnych "pasożytami z postawą roszczeniową". Ci ludzie normalnie płacą czynsz i to często niemały. Ja także samotnie wychowuję dziecko, dostaję z tego tytułu nieco ponad 200zł i nie wydaje mi się żeby było to żerowanie na kimkolwiek z was. Pracuję na cały etat - moja wypłata starcza akurat na zapłacenie czynszu za mieszkanie wynajmowane od osoby prywatnej i rachunków za media. W weekendy pracuję na czarno na noce po 12h - starcza na jedzenie. Na buty dla dziecka na zime i prezent na mikołaja - już nie bardzo.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(4 - 0)
100%
[26.05.11, 21:48]
czasami mysle ze w naszym kraju zyja sami sfrustrowani debile, ktorzy musza sie wyzyc na takich forach bo sa anonimowi, zarabianie na mieszkanie w Polsce to smieszne jesli sie ktos do 50 dorobi to sukces. Zycze powodzenia tek krzykaczce ktora nie ma pojecia o tym jak wyglada rzeczywistosc a Pani ktora zamiescila pytanie zycze powodzenia i trzymam kciuki by cos sie znalazlo chociaz z takim ludzmi to nigdy sie nic u nas nie zmieni
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[20.07.11, 19:11]
Trzeba sobie jakoś radzić- ceny mieszkań są astronomiczne, razem z mężem pracujemy i zarabiamy, jednak gdy przychodzi do wzięcia kredytu okazuje się, że nasze umowy na czas określony można sobie o kant d... rozbić i że mogą nam dać najwyżej 130 000, za które w Łodzi można sobie kawalerkę w 40letnim bloku kupić ;/ więc ile dadzą matce samotnie wychowującej dzieci??? Jakie inne wyjście? wynajmować i być wciąż "nie u siebie", gratuluje wszystkim krzykaczom że udało im się zdobyć kredyt hipoteczny i kupić mieszkanie... sama sobie tego życzę. Sytuacja mieszkaniowa w Polsce jest chora i nienormalna! Na zachodzie owszem spłaca się kredyty mieszkaniowe ale za piękne domy z ogrodem a nie za kilkadziesiąt metrów w 40-50letnim bloku (zwanym kurnikiem). Powodzenia dla wszystkich bezmieszkaniowych :)
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.