Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276712

(5 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [29.11.10, 18:11]

Wzór pisma o umorzenie części długu

Proszę o wzór pisma o umorzenie długu do komornika albo o pomoc w jego napisaniu

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(12 - 3)
80%
[29.11.10, 18:29]
nie ma takiego wzoru - napisz własnymi słowami tylko że szkoda twojej fatygi , bo żaden komornik nie umorzy długu / komornik jest właśnie od sciagania długów a nie umarzania.
ewa ewa
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(12 - 3)
80%
[29.11.10, 18:29]
nie ma takiego wzoru - napisz własnymi słowami tylko że szkoda twojej fatygi , bo żaden komornik nie umorzy długu / komornik jest właśnie od sciagania długów a nie umarzania.
ewa ewa
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(7 - 1)
88%
[05.08.11, 21:08]
Powinna napisać Pani pismo do osoby, u której ten dług jest, a nie do komornika. Umorzenie egzekucji czyli umorzenie postępowaniu egzekucyjnego z powodu jego bezskuteczności nie jest równoznaczne z umorzeniem długu. Dług pozostanie a jeżeli w umowie pożyczki i na wyroku widnieją odsetki za zwłokę, to każdego dnia narastają one powiększając kwotę długu. Jeżeli wierzyciel zechce to po umorzeniu egzekucji i zwróceniu mu przez komornika tytułu wykonawczego, może choćby tego samego dnia ponownie złożyć do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. Jedynie wierzyciel może umorzyć Pani dług stwierdzony tytułem wykonawczym lub umorzyć jego część w formie ugody. Co do przedawnienia, to roszczenie stwierdzone tytułem wykonawczym przedawni się dopiero po dziesięciu latach. Jednak za każdym razem gdy zostaje wszczęta egzekucja, bieg przedawnienia ulega przerwaniu i zaczyna biec od początku, czyli jeśli co pewien czas wierzyciel będzie kierował wniosek egzekucyjny do komornika, to roszczenie nigdy się nie przedawni.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(4 - 1)
80%
[04.03.13, 07:36]
... Ale egzekucja prawa - działanie ocrhony i policji - odbyło się z naruszeniem przepisf3w.ŁAMANIE PRAWA PRZEZ KUPCd3W I ZADYMIARZY NIE MOŻE USPRAWIEDLIWIAĆ ŁAMANIA PRAWA PRZEZ FIRMĘ OCHRONIARSKĄ ZUBRZYCKI I POLICJĘ.Stąd moje teksty. Wszyscy blogerzy opowiadają się albo po stronie jednych, albo drugich. Nikt jednak nie zwraca uwagi na ten jeden wcale niemało istotny aspekt sprawy. Bo o wyciągnięcie konsekwencji od kupcf3w jestem raczej spokojny. Odnośnie do pociągnięcia do odpowiedzialności policji i goryli Zubrzyckiego - już niestety nie.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(4 - 0)
100%
[05.03.13, 10:23]
pisze:Wszystko jest Ok Tylko dlaczego pani Magda zwcara wszystkim uwage na niechlujstwo w kuchni a sama biega po kuchni i sieje włosami Smacznego !!Oceń komentarz 0 0
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[08.11.17, 10:51]
Zawsze gdy był w szczególności kryzys państwa organy nie tylko tworzyły przepisy nieodookreślone, ale oragany ni eponisiły zadnej odpowiedzialności cywilne j i karnej za każde de naruszenia obowiązujacego prawa [- np. I instancja dokonała naruszenia prawa a obywatel płaci za odwołanie lub gdy nie ma pieniędzy postawiony jest przed faktem dokonanym w obliczu bezprawi a decyzji I Instancji, nie ma jasnych przepisów jak obronić się skutecznie przed długiem] - w celu by obywatel zastraszyć do tego stopnia wpadł jak mamut w dół skąd nie może sam z niego wyjść po czym organy go dobijają pobawiając go w całości lub w części majątku, dochodów , a nawet pozbawiając prawa do małżeństwa , czy rodziny - które to prymitywne zachowanie organów cechowało zachowanie ludzi pierwotnych. Nigdy nie było i nie będzie państwa prawa gdy ktoś che żyć ponad stan kosztem prawa innego człowieka. Strzeż się Polaku tych patologicznych sytuacji i ostrzegaj innych!
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.