Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53179

Liczba odpowiedzi: 276938

Kategoria: Prawo spadkowe
(2 odpowiedzi)
kasiabarlinek Pytanie zadaje: kasiabarlinek [23.11.08, 11:22]
Tagi: spadek

Jak zmusić brata do spłaty połowy spadku?

Brat podważył testament ojca, który zapisał swoje własnościowe mieszkanie mojemu 20 letniemu synowi. Sprawę wygrał i mieszkanie jest własnością moją i jego po połowie. Brat mieszka w Berlinie i do mieszkania ojca (jest ono w Barlinku) przyjeżdża z żoną na weekendy. Na moją prośbę o spłatę połowy mi należnej odpowiedział że nie stać mnie na założenie mu sprawy w sądzie o spłatę więc on nie poczuwa się do niczego. Ja mieszkam na 27 m2 z 5 dzieci (jestem rozwódką) i utrzymujemy się z mojej pracy (850,00 zł. netto) i 750,00 zł. alimentów. Mam możliwość powiększyć powierzchnię mieszkaniową ale potrzebuję do tego spłaty spadku. Jak mogę zmusić prawnie brata do spłaty mojej połowy spadku lub sprzedaży mieszkania po ojcu celem uzyskania mojej należnej połowy spadku?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 1)
0%
[14.12.08, 21:43]
wnieść pozew o zachowek z jednoczesnym wnioskiem o umożenie kosztów, no jak widze klasyczna sytuacja "zły chciwy bogaty kontra biedny normalny" jest typowa nie daj sie , weź złóż pozew o wypłacenie zachowka ale z textu nie wynika, Twój brat, czy brat ojca dziecka (Twojego ex?) ważne byś pisała jaki brat i dokładnie
gość666 gość666
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[12.02.09, 01:57]
Ludzie jak nie wiecie to nie piszcie bez sensu. Sprawa spadkowa zakończona - jaki zachowek. Można wystąpiś do sądu o podział majątki i sprzedaż mieszkania przez komornika - ale połowę wartości mieszkania zabierze sąd i komornik. Na początek można złożyć wniosek do sądu o podział majątku z wnioskiem o zwolnienie z kosztów sądowych. Na sprawie o podział majątku sąd może nakazać bratu spłatę należnej części z mieszkania, a jeżeli tego nie wykona zarządzić jego sprzedaż.
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.