Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53189

Liczba odpowiedzi: 276980

(5 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [11.03.11, 12:11]

Co komornik może zabrać z mieszkania dłużnika jeżeli dłużnik mieszka z żoną, a przed ślubem spisali intercyzę?

mój mąż ma dług i komornik składa nam wizyty co kilka dni, tylko że, męża nie ma zazwyczaj w domu, bo pracuje. Raz przyszedł komornik i nie otworzyłam mu bo musiałam zająć się małym dzieckiem. zostawił kartkę w drzwiach, ze jezeli mąż się nie skontaktuję z nimi to komornik przyjdzie z policją i ślusarzem. wiedzieli, ze ktoś był w domu, bo dziecko płakało. jezeli juz przyjda coś zabrać to co mogą ? bo większość rzecz takich jak telewizory kino domowe, komplet wypoczynkowy i inne sprzety sa moje czyli żony i wniosłam je do mieszkania po zawarciu związku małżenskiego czy komornik moze je zabrać? nie mam papierów ze to sa moje sprzety bo dostałam je od rodziców i niektóre sa prezentami, ktore otrzymalismy jako prezenty slubne. dodam, ze przed slubem spisalismy intercyze.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[11.03.11, 12:16]
Brak rachunków na potwierdzenie swoich słów = komornik może to zająć.
gość gość
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[11.03.11, 12:16]
Brak rachunków na potwierdzenie swoich słów = komornik może to zająć.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[11.03.11, 12:59]
Intercyza jest ważna jako akt notarialny inna forma jest nieważna.Jeżeli masz wpisane wszystkie swoje rzeczy które wniosłaś w akcie notarialnym nie masz podstaw się obawiąć niczego. Macie rozdzielnośc majątkową. a to do wiadomosci - Komornik ma prawo zając mienie ruchome /samochód,telewizor,kino domowe,biżuterię,pralkę itd/ oraz mienie nieruchome /nieruchomość/ dłużnika oraz mienie ruchome osoby z którą dłuznik mieszka. Zeby ustrzec się lepiej gdybyś miała faktury imienne na siebie.Lub inne dokumenty potwierdzające ,ze to twoje rzeczy tzn, dokument intercyzy przedmałżeńskiej.
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[11.03.11, 13:09]
komornik wyciśnie meza jak gąbkę bo długi trzeba spłacać a jeśli mąż pracuje to jest z czego długi spłacać im szybciej spłaci tym lepiej poniewaz te długi będą stale rosły - powodzenia !- ja właśnie się zajmuję odzyskaniem długów i dobrze radzę płać i w kule sobie nie graj bo to nie popłaca !
egzekutor egzekutor
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[10.02.12, 13:28]
mąz wziął kredyt ja jako zona podpisałam nie spacono kredytu mieszkanie jest na zone czy zabierze je komornik?
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[21.10.15, 21:33]
Mam dlug przed slubem zaciagniety mam rente socjalna i ja nie pracuje maz tez ma rente chorobowa i pracuje na 1/4 etatu czy komornik ma prawo zabrac jego sprzet i meble nir ma na to rachunku
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.