Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276712

(20 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [17.03.11, 15:19]

Podział mieszkania po rozwodzie

Rozwodzę się z mężem. Po ślubie kupiliśmy mieszkanie, na jedną połowę mąż otrzymał pieniądze od rodziców, a na drugą wzięliśmy kredyt na nas oboje. W Spółdzielni mieszkanie figuruje tylko na męża. Jak zostanie podzielone mieszkanie? Czy dziecko otrzyma jakąś cześć?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(8 - 2)
80%
[20.03.11, 20:51]
linerdv
Arim
linerdv
Dziecko nie ma nic, bo przecież to stosunek między wami dwojgiem. Połowa mieszkania należy do męża jako majątek osobisty (darowizna od rodziców) a druga połowa podlega podziałowi między wami (majątek wspólny).
Majatek osobisty jezeli darowizna ma formę aktu notarialnego.Jeżeli pieniądze mąż dostal z rączki do rączki nie poinformował US /dostał by ulgę/ to nie jest żaden majatek osobisty.Kredyt do spłacenia wspolnego, Mieszkanie pół na pół. Dziecko dziedziczy dopiero po waszej śmierci.Jeżeli będzie miało wogóle co dziedziczyć.Jezeli nie mieliscie intercyzy majatek jest wspolny do podzialu na pół. Chyba,że darowizna ,,kasy,, od rodziców ma formę aktu notarialnego a o tym nie piszesz.
Skąd niby pomysł, że darowizna ma mieć formę aktu notarialnego?! Może być w dowolnej formie byleby była wykonana.
zgadzam się z tą wypowiedzią.. osobiście miałem podobna syt. nie było aktu notarialnego a była pożyczka od teściów na zakup mieszkania (pożyczka była w formie przelewu a zwrot pożyczki do rączki bez potwierdzenia) do celów rozwodowych żona (już była) w sądzie wraz z rodzicami zeznała ze to była darowizna na jej rzecz, sąd zaliczył to jako darowizna i pomniejszył przez to mój udział w wartości mieszkania. Fakt ten doprowadził mnie do "czerwonej gorączki" i za taki chamski numer nie pozostałem dłużny żonie, poinformowałem US o w/w fakcie ... mina zony na widok wezwania do US ... bezcenne ...... czasami warto się zabezpieczyć i mieć wszystko na papierze jednakże człowiek nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć..
gość gość
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
Brak odpowiedzi. Może Ty odpowiesz?
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.