Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 52890

Liczba odpowiedzi: 275831

(26 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [20.04.11, 13:26]

Mobbing w pracy? Co robić?

W jaki sposób udowodnić mobbing? Co można uznać za mobbing a co jeszcze nie? Źle się czuję w pracy, współpracownik cały czas mnie podkopuje i dość chamsko komentuje przy kierowniku, odwraca innych przeciwko mnie i bardzo męczy mnie to już. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(9 - 2)
82%
[20.04.11, 19:42]
To normalna sytuacja w dzisiejszych czasach. Za mobbing odpowiada bezposrednio kierownik. Czyli ten co za to odpowiada, lamie kodeks pracy.Jezeli masz podstawy nagraj, i jeżeli podchodzi zachowanie kierownika pod mobbing podaj go do sadu Pracy.
Arim Arim
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[22.04.11, 21:29]
Arim
To normalna sytuacja w dzisiejszych czasach. Za mobbing odpowiada bezposrednio kierownik. Czyli ten co za to odpowiada, lamie kodeks pracy.Jezeli masz podstawy nagraj, i jeżeli podchodzi zachowanie kierownika pod mobbing podaj go do sadu Pracy.
w psychologii wyróżnia się nie tylko mobbing gdzie pracodawca jest przeciw pracownikowi (mob. pionowy-tzw. bossing), istnieje też mobbing poziomy: pracownik przeciw drugiemu pracownikowi oraz pionowy: pracownik przeciw pracodawcy. Tak więc ta sytuacja jest jak najbardziej podlega mobbingowi.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 1)
0%
[22.04.11, 23:08]
to nie żarty być mobbingowanym. ale z udowodnieniem są trudności. Nikt nie zaświadczy. Tylko pisemne przesłanki o przemocy można zbierać. Sprawa trudna ale i z pracą jest ciężko by znaleźć nową. Zatem jak tu wytrzymać. Psychiatra jeśli Ci uzna rozstrój zdrowia to już pierwszy krok masz jako dowód. I w PIP-ie szukać należy wsparcia u radców prawnych. A potem Sąd pracy bezpłatny (:
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[22.04.11, 23:46]
mobbing to u nas jest taki że ho ho - kierownik idiota zastrasza nawet przez e-mail na co sa jawne dowody - presja wyników ba wyników PROWIZJI - takie rzeczy dzieją się w POLKOMTELU
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[23.04.11, 21:12]
gość
to normalne, miałam to w Orange. w Lublinie- syfska firmia z idiotkami temam liderkami, niezrównoważonymi emocjonlanie, kierownik but, i do teraz sobie pluję w buzię, że nic z tym nie zrobiłam( wołałam olać, normalnie pracować, ale i na psychopatkii i to nie działa), bo kasa za to można w sądzie wziążć niezłą, bo godność to godność, można znosić, ale sorry jak ktoś jest upośledzony psychicznie i wyżywa się na innych i robi to perfidnie, to za jest kara !! Sprawiedliwość musi być, skoro ktoś łamie prawo, i krzywdzi innych, czemu ma pozostać bezkarny, ludzi brądzcie się przed chamstwem!! Dołączam Ci link do artykułu, jestem po administracji( więc prawo znam troszkę..) a on jest dość dobry, tam znajdziesz kto może być pociągnięty do odpow. jakie zach. to mobbing i co możesz z tym zrobić. http://www.lodz.oip.pl/pdf/ref(...)4%20Mobbing.pdf Powodzenia!!;-)
Po Twojej wypowiedzi widzę, że to raczej z Tobą coś nie tak, a nie z resztą załogi.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.05.11, 22:56]
Mobbig jest bardzo trudny do udowodnienia. Chyba jest na to sposób. Firma Samsung wypuściła podobno dość dobrej jakości długopis z kamerą. Obraz i dźwięk jest też dość dobrej jakości. W Polsce kosztuje ok. 129 złotych. Resztę dowiesz się wchodząc na "Ceneo" lub "Skąpca". Mając krotki film, zresztą dyskretny, masz niepodwarzalny dowód i nie prawdą jest, jakoby trzeba mieć pozwolenie od prokuratora itp. Co do współpracownika, złóż pozew cywilny z artykułu 23 kc lub 24 kc i wezwij go na świadka; przed sądem nie może kłamać. Jeśli zniewagi mają rozgłos publiczny, a więc w obecności większej grupy pracowników, zawiadom prokuraturę o mozliwości popełnienia przestępstwa z art. 212 kk. Może to co napisałem pomoże Ci. Pozdrawiam
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[07.07.11, 22:31]
Masz rację - ja jestem pracownikiem przekazanym firmie z przetargu - mam za sobą 35 lat pracy i za 3y lata odchodzę na emeryturę jestem inspektorem. .Ale to co przeżywam jest nad moje już siły - zajmuję się od 15-20 lat terenami zielonymi/9-10 ha w tym park/firma która wygrała nigdy nie pracowała w tym temacie mało tego to zakład pracy chronionej z łodzi.Więc niszczenie jest na porządku dziennym.Jest tzw.kierownik obiektu który za wszelką cenę chce pokazać inspektorowi /zdrowy/gdzie jego miejsce a robi to w nie wybredny sposób używając słów uważanych za obraźliwe/ma grupę/a prezes firmy jest zadowolony nie widzi problemu-ponieważ lubię rośliny więc pracuję fizycznie i uznano że można mnie traktować jak pracownika fizycznego i zaczęła się jazda.Sprzęt kupiony,Mam pracownicy z ulicy nie przeszkoleni - serwisowanie sprzętu nie wchodzi w grę - pracownicy naprawiają na nos.Firma nie wypłaca poborów w terminie stale ma problemy z kasą nie to banki mają problemy. Nie piszę nazwy bo to było by reklamą nie uzasadnioną dla tej firmy wystarczy że korzysta z dofinansowania Pefronu.Mam tylko nadzieję że prezes szpitala przejrzy na oczy.
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.