Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 46533

Liczba odpowiedzi: 236608

(7 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [22.08.11, 21:25]

Czy mogę zrezygnować z poręczenia pożyczki?

Mam pytanie czy mogę zrezygnować z poręczenia pożyczki pożyczkę poręczyłam kuzynce na 8 lat czy mogę teraz się z tego wycofać od podpisania owej pożyczki minęły dwa lata? Bardzo proszę o pomoc

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[22.08.11, 22:16]
Nie ma takiej możliwości. Prawo nie przewiduje rezygnacji z poręczycielstwa.
gość gość
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[22.08.11, 21:28]
Nie nie możesz zostało ci jeszcze 6 lat
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(5 - 0)
100%
[22.08.11, 21:33]
Nie ma takiej możliwości. Myślałam,ze tacy naiwni już wymarli. Jeżeli kuzynka przestanie spłacać .Bank weżmie się za ciebie dosłownie. Żyrowałam córce, z wiadomych powodów i teraz spłacam ten kredyt. Sama. Podpisałeś oświadczenie o egzekucji w razie czego. Czyli o jeżeli kuzynka przestanie płacić będziesz zobowiązany kredyt jej spłacić.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(4 - 0)
100%
[22.08.11, 21:44]
nie możesz ...............
alex alex
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[22.08.11, 22:16]
Nie ma takiej możliwości. Prawo nie przewiduje rezygnacji z poręczycielstwa.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[23.08.11, 01:29]
Witam. Niestety, ale nie ma takiej prawnej możliwości. Mógł Pan skorzystać z poręczenia terminowego. Poręczenie jest uważane za bezterminowe wówczas, gdy w umowie nie wskazano okresu, w ciągu którego poręczyciel będzie ponosił odpowiedzialność. Aby poręczenie było terminowe, poręczyciel w pisemnym oświadczeniu powinien więc zaznaczyć, że przyjmuje na siebie odpowiedzialność za spłatę kredytu, gdyby kredytobiorca nie spłacił go w ciągu okresu oznaczonego w umowie poręczenia. Zastrzeżenie terminu ma istotne znaczenie dla poręczenia i powinno być pod rygorem nieważności złożone na piśmie. Art. 876-887 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(3 - 0)
100%
[23.08.11, 11:27]
kuzynka może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w innym banku bez poręczycieli i spłacając ten gdzie jesteś poręczycielem i sprawa rozwiązana. Wcześniejsza spłata kredytu i poręczenie wygasa wraz ze spłatą zadłużenia.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[19.07.12, 17:58]
gość
Witam. Niestety, ale nie ma takiej prawnej możliwości. Mógł Pan skorzystać z poręczenia terminowego. Poręczenie jest uważane za bezterminowe wówczas, gdy w umowie nie wskazano okresu, w ciągu którego poręczyciel będzie ponosił odpowiedzialność. Aby poręczenie było terminowe, poręczyciel w pisemnym oświadczeniu powinien więc zaznaczyć, że przyjmuje na siebie odpowiedzialność za spłatę kredytu, gdyby kredytobiorca nie spłacił go w ciągu okresu oznaczonego w umowie poręczenia. Zastrzeżenie terminu ma istotne znaczenie dla poręczenia i powinno być pod rygorem nieważności złożone na piśmie. Art. 876-887 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.