Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53064

Liczba odpowiedzi: 276646

(77 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [08.09.11, 11:52]

Nie placenie alimentów

Witam,
Proszę o pomoc mój ex mąż ma zasądzone alimenty w wysokości 1500pln na dwoje dzieci 8i 11 lat. postanowił mnie ukarać i nie płacić alimentów, do tej pory był zatrudniony u swojego Ojca w firmie. Jego pomysł to zwolnienie z firmy i pójście na zasiłek. ma już jeden mce bez płacenia alimentów jak twierdzi jest bez robotny. moje pytanie jak można wyegzekwować alimenty czy ważną informacją będzie że ma ma własny samochód i mieszkanie czy podanie tego komornikowi coś pomoże, słyszałam że jak poda się markę i jaki samochód osoba kupująca nie będzie mogla go zarejestrować. Czy jeżeli nie będzie płacił alimentów to czy obowiązek ten przejdzie na jego rodziców.
Dziękuję z góry za pomoc


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[11.09.11, 21:58]
Droga mamo. Jeśli nie możesz wyegzekwować alimentów od ojca dzieci,to równie dobrze możesz alimentami obciążyć jego rodziców,rodzeństwo lub pozostaje fundusz alimentacyjny. Tak na marginesie do ludzi którzy chętnie obrażają kobiety egzekwujące alimenty:te matki nie chcą ich dla siebie,tylko dla dzieci. A za przeproszeniem zasranym obowiązkiem ojca jest utrzymanie dzieci. Życie nie polega jedynie na spłodzeniu dzieci,trzeba też być za te dzieci odpowiedzialnym!!! Zresztą tak naprawdę męska odpowiedzialność kończy się na zapłaceniu alimentów,reszta wszelkich kłopotów zostaje zawsze na barkach matki...
martulek78   martulek78
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.09.11, 14:47]
Faceci to w wiekszosci to swinie ,zadnych konsekwenci ,trzeba ich scigac niech placa i to dozo to jest dziewczyna chowa a on chula ,potwory
pola pola
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.09.11, 14:54]
przepraszam za pisownie ale jestem wsciekla na tych tatusiow od siedmiu bolesci
pola pola
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.09.11, 09:50]
gość
jedyne co dostaniesz to po 500 zł na dziecko z funduszu,z dziadkami daj na luz-szkoda nerwów,bo dziadkowie dostaną wyrok tylko wtedy,kiedy dzieci będą żyły na granicy ubóstwa-przerabiałam to,ja nie mam alimentów od 13 lat-za to mam 50 tyś na papierze u komornika i wyrok skazujący tatusia-niestety niska szkodliwość i przepełnione więzienia,mało tego nawet z funduszu mi się nie należało,bo wyszłam za mąż i pomomo,że ojciec nie miał zabranych praw a mój mąż nie adoptował dziecka-wiedział co bierze ...to jest Polska właśnie! A zapomniałam dodać,że po śmierci ojca,jeżeli moje dziecko w ciągu 30 dni nie zgłosi odrzucenia majątu będzie musiało spłacać jego długi-ja się już poddałam a Tobie życzę powodzenia :)
Jeszcze tego brakuje by ex musial twojego gaha utrzymywac!!!
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.09.11, 10:02]
gość
gość
gość
Szukam odpowiedzi czy suma 1500pln na dwójkę dzieci jest duża? szkoła dodatkowe zajęcia. Zapomniałam wszystko jest tanie lub darmowe. I proszę czytać ze zrozumieniem Pracował u ojca i załatwił wypowiedzenie z pracy by pójść na bezrobotne to jest chyba uciekanie od obowiązków?
taaaKażdaKobietaKtóraChceWiększychAlimentówPłaczeŻeGośćToOszustIkombinatorZastanawiające
A dlaczego to kobieta ma utrzymywac? niech facet opiekuja sie 2 dzieci i zobaczymy czy bedzie wiazal koniec z koncem, 1500 zl na utrzymacie 3 osobowej rodziny to malo, jedna pensja idzie na rachunki a druga na wyzywienie
1500 jest na DZIECI a nie na 3 osobowa rodzine. Rozumiesz? Problem w tym ze baby za alimenty chcialyby sobie torebki po 500zl kupowac albo na wczasy jezdzic. A prawda jest taka ze alimenty sa NA DZIECI i matka nie powinna z nich sobie nawet lizaka kupic! 1500zl na 2 dzieci to az nadto. Matka tez musi miec swoj wklad finansowy w ich utrzymanie. Niech ma skromne 500zl to 2000zl na 2 dzieci w zupelnosci wystarcza.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.09.11, 10:06]
gość
Moje drogie Panie jestem w stanie zrozumiec was jako matka trojga dzieci , jednak jestem też młodą przyszłą babcią bo mój synek się o to postarał. Jest bez pracy , mieszkania i wykształcenia bo mu było pod górkę. Zawsze musiałam tego obiboka zmuszac aby ruszył dupsko do szkoły i niestety bez efektu. Jestem oburzona zrzucaniem alimentów na dziadków bo niech mi ktoś powie dlaczego mam płacic za obiboka, kiedy mówiłam aby stosowali środki antykoncepcyjne to stwierdziłi że są dorośli i nie mam się mieszac. A teraz to do mamusi?????po kasę. Prawo jest chore!!!!!niech ci na górze zaczną z "dawców nasienia" bo inaczej nie można ich nazwac , egzekwowac te pięniążki. Inaczej mije drogie mamusie też za kilka lat możecie byc na moim miejscu. Mój synek będzie produkował dzieci a ja będę je utrzymywała . BRAWO. I jak słyszę te dyrdymały, że to nie kara tylko pomoc wnukowi to śmiac mi się chce. To znowu zwalanie obowiązków państwa na barki zwykłych ludzi.
Niech kobieta sciaga ze SWOICH rodzicow. W sumie tez sa dziadkami. Dlaczego tylko z rodzicow meza???
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.09.11, 10:11]
gość
Tylko pamiętaj że w przyszłości on może też podać córki aby płaciły na niego alimenty - córki mają taki sam obowiązek
Otoz to. Z ta roznica ze coreczki beda placic o wiele dluzej na niego niz on na nie :) W sumie to najbardziej prze... maja w tej sytuacji synowie. W najgorszym przypadku moga placic alimenty na rodzica a potem jeszcze na swoje dzieci. W takiej sytuacji to nic jak tylko dobrze naostrzyc noz i zalatwic sprawe "polubownie" i ostatecznie.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.10.11, 19:44]
Arim
Jeżeli twój małżonek posiada samochód wystąp do naczelnika UG o zabranie mu prawo jazdy. Dopóki dłużnik nie odda zaległości nie będzie miał prawka. A po roku czasu będzie musiał ponownie prawo jazdy wyrabiać. Egzekucja komornika to zrozumiałe. Jeżeli okaże się ,ze komornik nieskuteczny umieść męża w KRD Wystąp o zaliczkę alimentacyjna do UG .Dłużnik stanie się dłużnikiem UG momentalnie.UG wypłaci ci po 500 zł na dziecko do czasu dopóki dłużnik nie ureguluje należności. Alimentacja jest obowiązkowa. Brak alimentacji art.209 kk dwa lata więzienia. Powiadomienie do prokuratury Obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania (art. 133 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Poza powyższym przypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest ten, kto znajduje się w niedostatku (art. 133 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Masz możliwość wystąpić z pozwem o o alimenty od dziadków dziecka. Art.128 kro Małżonek jeżeli jest na zasiłku musi się tym zasiłkiem dzielić. Komornik zabierze część zasiłku. A Dług nadal rośnie. Nie ucieknie od obowiązku alimentacji na własne dzieci. W Karpaczu jest specjalny ośrodek odosobnienia dla alimenciarzy. Może go zasilić osobowo. Nie będzie płacił wystąp o alimenty od dziadków jak mają własną inicjatywę. Może przemówią synalkowi do rozumu.
lekarz tylko moze pomoz chociaz nie jestem pewien najlepiej to samotne mamuski niech znajda sobie bogatych kochankow szurniente pindy
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.10.11, 19:55]
wlasciwie to popieram dlaczego jedni dziadkowie maja placic alimenty podzielic na pol na rodzicow ojca i matki wtedy zobaczymy czy ktoras samotna bedzie tego chciala a gowno prawda ze zabiora prawo jazdy za alimenty trybunal uznal ten przepis za niezgodny z konstytucja to rzad wymyslil ze nie beda zabierac praw jazdy gdy rodzic placi 50 procent alimentow ale z drugiej strony jest nastepny wniosek do trybunalu z dn. 6-12-2010 za uznanie tego przepisu za niezgodny i tak bedzie dlaczego nie odbieraja obywatelstwa kart plywackich co za po........any kraj i ludzie mamuski samotne do pracy do pracy nie pierdolic farmazonow tylko do pracy
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 19:35]
gość
ale wredna chciwa baba, dobrze ze cie zostawił, do roboty nierobie , pasożycie jeden.
Acha, czyli matka ma iść do roboty i utrzymywać dzieci + zajmować się nimi, tak? Co ma w takim razie robić ojciec??? Wiadomo, że wychowanie dzieci to praca na etat (zakupy, gotowanie, sprzątanie, spacery, czytanie bajek, odpowiadanie na 1000 pyt. dziennie, prasowanie ubranek, sprawdzanie pracy domowej, nieprzespane noce itd., itd. = ciężka harówka). Dlatego kiedyś a czasem i dzisiaj honorowi mężczyźni, kiedy się rozwodzili brali na siebie utrzymanie swoich dzieci i ich matki do końca życia.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 19:40]
[/autor] lekarz tylko moze pomoz chociaz nie jestem pewien najlepiej to samotne mamuski niech znajda sobie bogatych kochankow szurniente pindy [/autor] A pewnie i niech ci kochankowie utrzymują twoje dzieci. Gratuluję rozumu.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 19:44]
gość
wlasciwie to popieram dlaczego jedni dziadkowie maja placic alimenty podzielic na pol na rodzicow ojca i matki wtedy zobaczymy czy ktoras samotna bedzie tego chciala
Matka wywiązuje się ze swojego obowiązku wychowawczego i alimentacyjnego, nie ma więc niewypełnionych zobowiązań, które spadają na jej rodziców. Zobowiązani są dziadkowie, których dziecko nie płaci (nie tylko z braku woli, ale też np. w przypadku śmierci).
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 19:47]
gość
co za po........any kraj i ludzie mamuski samotne do pracy do pracy nie pierdolic farmazonow tylko do pracy
Samotne mamuśki, mądralo, pracują i zawodowo i w domu na drugim etacie. Mowa tu o tatusiach, którzy nie płacą (nie pracują?).
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 19:51]
gość
W sumie to najbardziej prze... maja w tej sytuacji synowie. W najgorszym przypadku moga placic alimenty na rodzica a potem jeszcze na swoje dzieci. W takiej sytuacji to nic jak tylko dobrze naostrzyc noz i zalatwic sprawe "polubownie" i ostatecznie.
Gdyby Twój ojciec załatwił kiedyś sprawę "polubownie", kiedy miał obowiązek Cię utrzymywać, nie błyszczałbyś tu teraz swoją wysoką moralnością.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 20:04]
gość
gość
jedyne co dostaniesz to po 500 zł na dziecko z funduszu,z dziadkami daj na luz-szkoda nerwów,bo dziadkowie dostaną wyrok tylko wtedy,kiedy dzieci będą żyły na granicy ubóstwa-przerabiałam to,ja nie mam alimentów od 13 lat-za to mam 50 tyś na papierze u komornika i wyrok skazujący tatusia-niestety niska szkodliwość i przepełnione więzienia,mało tego nawet z funduszu mi się nie należało,bo wyszłam za mąż i pomomo,że ojciec nie miał zabranych praw a mój mąż nie adoptował dziecka-wiedział co bierze ...to jest Polska właśnie! A zapomniałam dodać,że po śmierci ojca,jeżeli moje dziecko w ciągu 30 dni nie zgłosi odrzucenia majątu będzie musiało spłacać jego długi-ja się już poddałam a Tobie życzę powodzenia :)
Jeszcze tego brakuje by ex musial twojego gaha utrzymywac!!!
Na razie to nawet swojego dziecka nie utrzymuje, do gacha (pisze się przez "ch") jeszcze daleko... Zapomniałeś, że w kolejce jest jeszcze matka, która "będzie sobie za te 500 zł kupować torebkę". Ciekawe jak? Zamknie dziecko w zamrażalce na miesiąc, gdzie nie będzie jadło, kąpało się, korzystało z podręczników, nosiło butów itd., itd. -- dzięki czemu te 500 zł będzie "wolne" na jej potrzeby?
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 20:10]
gość
Niech kobieta sciaga ze SWOICH rodzicow. W sumie tez sa dziadkami. Dlaczego tylko z rodzicow meza???
Bo on nie płaci. Jego zobowiązania przechodzą na jego rodziców. Ona płaci (jakoś te dzieci żyją, więc muszą jeść, chodzić do szkoły, ubierać się, gdzieś mieszkać <-- wszystko to kosztuje). Więc nie ma niewypełnionych zobowiązań z jej strony, które przechodziłyby na dalszych zobowiązanych.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.11.11, 20:23]
gość
co za po........any kraj i ludzie mamuski samotne do pracy do pracy nie pierdolic farmazonow tylko do pracy
A gdyby mamuśki wzięły przykład z tatuśków i też nie płaciły (tj. nie kupowały swoim dzieciom jedzenia, butów, nie płaciły za zużywaną przez nich wodę i prąd)? Wtedy ten p... kraj załatwiłby ich dzieciom dom dziecka. Rozumiem, że w połowie przyczyniasz się do takiego losu dla Twoich dzieci i nawołujesz, żeby ich matka je ratowała? A niby dlaczego ona ma utrzymywać Twoje dzieci, jeżeli Ty nie utrzymujesz jej dzieci?
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.