Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 52890

Liczba odpowiedzi: 275831

(4 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [03.11.11, 10:39]

Kindergeld - zasiłek rodzinny

Kochani pomozcie..Czy kindergeld w Niemczech przysluguje mezczyznie po rozwodzie,jesli ex zona nie pobiera zasilku w Polsce?czy dla rozwodnikow nie przysluguje takie prawo?prosze o odpowiedzi..


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[06.11.11, 09:30]
rozwodnikowi nie należy się Kindergeld , chyba , że na dzieci kolejnej partnerki bądź żony , ale pod warunkiem , że razem prowadzą wspólne gospodarstwo domowe
moniaczekp moniaczekp
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[07.11.11, 22:15]
a jesli ex malzonkowie dalej prowadza wspolne gospodarstwo domowe i mimo rozwodu mieszkaja razem i wychowuja dzieci to takiemu ojcu zostanie przyznany ten zasilek czy tez nie?
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[08.11.11, 00:10]
http://www.kindergeld.com/klikaj i czytaj masz stronę. Od 05/2010 o niemieckie świadczenia na dzieci (Kindergeld) mogą starać się także matki samotnie wychowujące dzieci w Polsce, jeśli ojciec dzieci mieszka i pracuje na terenie Niemiec. Zasiłek na dzieci (Kindergeld dla Polaków) przyznawany jest przez Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych (Familienkasse) także na dzieci mieszkające w Polsce, do ukończenia 25 roku życia, jeśli nadal uczęszczają do szkoły lub studiują. Pieniądze na dzieci (Kindergeld dla Polaków w Niemczech) można otrzymywać także na dzieci przysposobione i na dzieci współmałżonka. nie doczytałam się ,sam poczytaj dokładnie, zero o rozwodzie
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[08.04.12, 00:36]
staram sie o kindergeld dla mnie i moich dzieci w HH musze wyjechac do pl maz zneca sie nad nami jest niemcem. jestesmy malzenstwem od 22. 9. 2011. obiecywal pomagac w wychowywaniu dzieci ale niestety jest inaczej. popodrabial podpisy w urzedach i w ty w familienkasse . on zabiera nam wszystkie pieniadze do ktorych my nie mamy dostepu. pobiera moj socjal, kg, swija rete i pracuje, na umowe i na czarno. a nam mowi ze nie ma i nie bedzie . jak moge sie starac o kg dla dzieci. dostalam pismo z fk ze nie mam prawa do kg poniewaz mam polskie obywatelstwo i ze chce wyludzic na nich pieniadze . to jest nielogiczne.
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.