Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 52890

Liczba odpowiedzi: 275831

(4 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [14.11.11, 14:26]

Ubezpieczenie OC

Witam. Chciałabym osobiście wykupić OC na auto co jest oczywiście proste. Problem jednak tkwi w tym, że właścicielem owego samochodu jest mój tata który zaginął i w związku z tym auto stało długi czas i ma zaległe składki OC. Przyznam że nie stać mnie na opłacenie tych składek a co dopiero kupić jakiś inny używany samochód. Szkoda mi go również sprzedawać, ponieważ auto jest sprawne technicznie i jest na gaz, więc tani w utrzymaniu. Czy istnieje szansa że mogę wykupić nowe OC bez obaw?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.11.11, 16:28]
Ponieważ Ubezpieczający zmarł należy przedstawić wyciąg aktu zgonu i rozwiązać umowę z Ubezpieczycielem uregulować zaległe składki albo wystąpić o ich umorzenie. Z dniem śmierci twojego ojca. Przeprowadzić sprawę spadkowa po ojcu. Dziedziczy się spadek i długi art. 922 kc. § 1. Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej. § 2. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.11.11, 18:18]
Nie bardzo widzę wyjście z sytuacji. Czy staraliście się o uznanie za zmarłego? Najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie jednak jednak opłacenie zaległych składek i kontynuacja ubezpieczenia na ojca. W przeciwnym razie czeka Cibie, mamę i nie wiadomo kogo sporo papierkowej roboty, a na koniec dostaniesz składkę bez zniżek. Ze sprzedażą będą podobne kłopoty, kto niby będzie sprzedającym?
gość A. gość A.
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.11.11, 18:45]
do Arim tata zaginął, nie umarł.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.11.11, 18:49]
nie możemy go uznać za zmarłego bo minął rok od zaginięcia. a jakby go tak przerejestrować na moją mamę, w końcu to jego żona. Myślałam żeby w ubezpieczalni pokazać dokument z policji potwierdzający zaginięcie osoby, może by coś doradzili, ale nie wiem czy to coś da, teraz są takie kruczki prawne że zwykły człowiek nie ma pojęcia co dalej;/
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.