Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 52890

Liczba odpowiedzi: 275831

(4 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [28.11.11, 08:53]

Zwolnienie art52kp

zostałem zwolniony z pracy z art 52 nie podano mi konkretnej przyczyny tylko napisano na wypowiedzeniu malwersacje finansowe i działanie na szkode firmy(dodam, ze nic takiego nie miało miejsca)jakie mam szanse na wygranie sprawy w sadzie pracy?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[28.11.11, 11:42]
Możesz się odwołać od wypowiedzenia jeżeli to nieprawda w ustawowym terminie./Masz na wypowiedzeniu/ Potem oddać sprawę do Sądu Pracy. Musisz w sądzie udowodnić,że ,,nie jesteś wielbłądem,, czyli,że jesteś niewinny a kierownictwo firmy musi przedłożyć dokumenty i dowody na twoja winę. Brzmi poważnie, koszta sądowe ponosisz sprawy dopiero pow, 50 tys. Jeżeli mają dowody w dokumentach, że doszło do tych malwersacji finansowych i podpisałeś te dokumenty potwierdzając swoją odpowiedzialność za taki stan rzeczy może być trudno. Co to znaczy na szkodę firmy, muszą sprawę podać do prokuratury, wyjaśnić, i dopiero na mocy wyroku podać ciebie o odszkodowanie np.na rzecz firmy. Jeżeli to jest nieprawdą to się broń. Kosztów w Sadzie pracy nie ponosisz z wyjątkiem pow.
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[28.11.11, 22:20]
Żadnego potem, masz 14 dni na odwołanie do sądu pracy. Masz roszczenie o uznanie rozwiązania umowy za bezskuteczne, o przywrócenie do pracy i o odszkodowanie. Nie jest to trudna sprawa, ale lepiej jeśli pozew napisz Ci prawnik. Nie czekaj do ostatniego dnia.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[29.11.11, 00:13]
Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od daty otrzymania pisma wypowiadającego umowę (por. art. 264 § 1 K.p.). Przekroczenie tego terminu może mieć niemiłe konsekwencje w postaci oddalenia roszczenia przez sąd pracy- jest to zawity termin prawa materialnego, do którego nie znajdują zastosowania przepisy o przywróceniu terminu. Nie oznacza do jednak, że każde opóźnienie jest równoznaczne z zamknięciem drogi sądowej.
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[29.11.11, 14:17]
Mamy tu do czynienia z rozwiązaniem umowy (bez wypowiedzenia), a nie wypowiedzeniem, więc masz 14, a nie 7 dni na wniesienie sprawy do sądu. Art. 264 §2. Żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 14 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia umowy o pracę.
gość  A. gość A.
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.