Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53189

Liczba odpowiedzi: 276984

(3 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [05.01.12, 08:56]

OBOWIĄZKI BIUR NIERUCHOMOŚCI

MAM PODPISANĄ UMOWĘ Z BIUREM NIERUCHOMOŚCI O SPRZEDAŻ LUB ZAMIANĘ MIESZKANIA.JUŻ DWUKROTNIE NABYWCY WYCOFALI SIĘ TUŻ PRZED SPISANIEM UMOWY , GDYŻ PANI Z BIURA W OSTATNIEJ CHWILI INFORMOWAŁA ICH O PROWIZJI DLA SIEBIE . MNIE NATOMIAST NAMAWIAŁA O ZEJŚCIU Z CENY ABY NABYWCY MIELI NA PROWIZJĘ . CZYLI JA MAM PŁACIĆ PROWIZJĘ ZA SIEBIE I ZA NABYWCE? CZY PRACOWNIK BIURA NIERUCHOMOŚCI MA TAKIE PRAWO ?JESTEM W PATOWEJ SYTUACJI BO MAM ZADŁUŻONE MIESZKANIE I JEŻELI NIE SPRZEDAM LUB NIE ZAMIENIE TO PÓJDZIE POD MŁOTEK KOMORNIKA A BIURO MI TO UTRUDNIA.


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.01.12, 10:01]
Zmień biuro.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.01.12, 14:44]
zgłoś do ministerstwa infrastruktury nieuczciwego pośrednika bo ma on obowiązek informowania kupujących o warunkach umowy pośrednictwa i zanim pokaże mieszkanie ma takową z nimi podpisać... jak nie ma umowy z kupującym to ją pomińcie i niech się cmoknie bo nie ma na papierze dowodu, że to jej klient kupił mieszkanie a do tego pokazując mieszkanie bez wymaganej umowy pośrednictwa popdpada pod komisję odpowiedzialności zawodowej :)
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.01.12, 23:35]
Zawsze można się dogadać: Ty zejdź trochę z ceny, biuro niech trochę odpuści z prowizji, a i może nabywca się dorzuci. Prowizja nie jest urzędowo ustalana, to cena umowna. A jej też powinno zależeć, bo jest różnica między mieć prowizję trochę mniejszą, a nie mieć jej wcale.
gość A. gość A.
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.