Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276706

(3 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [12.01.12, 22:26]

Przymusowe leczenie alkoholizmu

czy będąc niepełnoletni mogę złożyć wniosek o przymusowe leczenie rodzica? czy muszę poczekać do ukończenia 18 lat? urodziłem się w 1994, ale urodziny mam dopiero w październiku.


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[13.01.12, 01:31]
Dziecko ,rodzic sam musi wyrazić zgodę na leczenie, Takiego alkoholika który stanowi zagrożenie dla innych , swojej rodziny ma delirium trzeba ubezwłasnowolnić i dopiero sąd skieruje na leczenie. Gdyby tak można było to 80% Polaków alkoholików siedziałoby w zakładach zamkniętych. Alkohol niszczy nie tylko pojedynczego człowieka ale całe nacje np. Indian, Aborygenów. To choroba ,która uzależnia na całe życie i nie ma z niej wyjścia. Mając zły przykład nie sięgaj po kieliszek. Urodziny zrób bez alkoholu. Zgłoś swój problem do MOPS, jak masz w domu gehennę może dostaniesz się do rodziny zastępczej nie możesz żyć w takim piekle. Szukaj pomocy.
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[13.01.12, 08:59]
Współczuję Ci, ale w naszym kraju alkoholik ma wszelkie prawa, natomiast rodzina jest bezradna, dopoki nie stanie się coś złego, a i wtedy nie zrobia nic dla dobra tylko najwyżej wsadzą do domu dziecka. Nie będę Ci dawała rad, bo po co Ci one, jedno jest pewne musisz szukac pomocy, aby nie zginąć w tej rodzinie. Najlepiej szukaj jakiegoś dobrego środowiska gdzie możesz zjeść odprężyć sie, może jakieś spotkania w kościele, może mops cos organizuje. Szukaj przez internet w swoim miejscu zamieszkania. Jedno je najważniejsze nie wchodź w środowisko ludzi przegranych, dzieci zmarnowanych przez alkoholizm rodziców, bo one sa nieszczęśliwe, ale same też wciągają w ten nurt nieszczęścia. Musisz starac się zdobyć zawód i uniezależnić jak najprędzej od rodziców. Jeśli będziesz chciał tego stanie się to prędzej niż sądzisz. Zawsze radzę takim dzieciom, aby najpierw zdobyły zawód choćby w zawodówce, potem pracując skończyły inne szkoły łącznie ze studiami. I najważniejsze , choć bardzo tego pragną niech nie śpieszą się z zakładaniem rodziny, ponieważ dopóki nie zorganizuja sobie życia i nie ustabilizuja się są bardzo podatne na stres, nie wytrzymuja nauki, obowiązków w domu, pracy i bardzo często kończy sie to rozwodami, porzuconymi dziećmi i co najgorsze alkoholizmem ich samych, poniewaz taki wzorzec wyniosły z domu i w chwilach krytycznych nie umieją inaczej odreagować . Trzymam kciuki za ciebie, wierzę, że dasz sobie radę, dbaj o siebie, swoj,a przyszłość i przyszłość twojej rodziny. Pozdrawiam Cie serdecznie.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[13.01.12, 09:44]
poczytaj o DDA zapewne masz z tym problem. A wiedza o problemie pomaga.
dda dda
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.