Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276706

(2 odpowiedzi)
miner Pytanie zadaje: miner [20.03.12, 09:12]

Odwołanie od orzeczenia lekarza medycyny pracy

Proszę o informację co mam zrobić , gdy od dwóch miesięcy nie otrzymałem odpowiedzi od WOMP na odwołanie od orzeczenia lekarza medycyny pracy o mojej niezdolności do pracy.Na owym orzeczeniu lekarskim miałem siedem dni na odwołanie ,gdzie już następnego dnia od tego orzeczenia się odwoływałem.Jaki czas ma WOMP na rozpatrzenie odwołania i co dalej jeśli nie będzie w ogóle rozpatrzenia?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[30.03.12, 00:12]
Najlepiej będzie do nich zadzwonić i zapytać się jak się ma Pana wniosek. Mam nadzieję, że wysłał go Pan listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Krótko o tym procesie: Jak wyżej wspomniano, zarówno w trakcie orzekania o chorobie zawodowej (procedura medyczna), jak i podejmowania decyzji o chorobie zawodowej (postępowanie administracyjne) obowiązuje model 2-stopniowy. Od orzeczenia/decyzji ustalonego w I instancji można odwołać się do placówki/organu II instancji. Prawo do odwołania od treści orzeczenia lekarskiego przysługuje pracownikowi - w terminie 14 dni od daty otrzymania orzeczenia, w formie wniosku o badanie ponowne (nie ustalono obowiązującego wzoru pisma) złożonego za pośrednictwem jednostki, która wydała orzeczenie. Od decyzji inspektora sanitarnego odwołać się może natomiast zarówno pracownik, jak i pracodawca. Orzeczenie i decyzja wydane w II instancji mają charakter ostateczny (nie przysługuje odwołanie od nich). Od decyzji Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego przysługuje natomiast skarga do Naczelnego Sądu Administracyjnego - jeśli w procedurze miały miejsce uchybienia formalne i prawne.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[30.03.12, 07:53]
Dziękuje za informację.Po prostu lekarz, a był to jego obowiązek, nie wniósł odwołania do WOMP wskutek mojego zakwestionowania jego orzeczenia.Obecnie jestem już po badaniach w WOMP,po ponownym badaniu.
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.