Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53189

Liczba odpowiedzi: 276984

(9 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [12.05.12, 11:24]

Brak meldunku,a reszta spraw

Witam mam taki problem otóż rodzice są po rozwodzie i sprzedali mieszkanie,w tej chwili będę musiała się wymeldować z córką z tego mieszkania(rodzice też,ale trochę później niż my) i teraz zaczynają się schody,obecnie jestem w ciąży(3miesiąc)termin mam na listopad i wtedy juz nie będę mieć meldunku,a w grudniu będę rejestrować dziecko po narodzinach(będziemy mieszkać już na wynajmowanym),a obecnie czekam na mieszkanie z urzędu gminy i nie wiadomo czy dostanę owe mieszkanie do listopada i czy w przypadku braku meldunku gmina będzie robiła mi problemy z nadaniem dziecku peselu i czy mimo braku meldunku mogę starać się o becikowe na dziecko-ojca dziecka nie wpiszę w papiery ponieważ jest nieodpowiedzialny,a jego matka i tak nie zgadza się byśmy tam zamieszkali,zresztą nie chcę mieć z ojcem dziecka kontaktu i nie zamierzam go wpisywać w papiery dziecka,proszę pilnie o odpowiedzi głównie chodzi mi o pesel i becikowe bez meldunku co dalej-aha i czy mimo braku meldunku mogę nadal starać się o mieszkanie z gminy-zaznaczam,ze w danej miejscowości mieszkam juz 30 lat(czyli od urodzenia)

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[03.06.12, 14:12]
Boże czy nie można po prostu uzyskać odpowiedzi na zadane pytanie? Musicie się mądrzyć i umoralniać. Jej sprawa z kim ma dziecko i czy chce takiego ojca dla niego.
jaaa jaaa
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[12.05.12, 14:05]
zresztą nie chcę mieć z ojcem dziecka kontaktu i nie zamierzam go wpisywać w papiery dziecka.........................robisz błąd , Ojciec dziecka ma identyczne prawa do niego co i ty. Dziecku należy się alimentacja a jak go nie podasz to od kogo będziesz żądać alimentów na przyszłość dla dziecka. . Podanie nieprawdziwych danych w USC art. kk ci grozi. Masz 3 lata od urodzenia się dziecka o żądanie alimentów od ojca dziecka art.137 kro.Ale musisz podać jego dane. Musicie iść razem dziecko zameldować. Jakie warunki trzeba spełniać aby otrzymać mieszkanie w twojej Gminie to musisz się dowiedzieć na miejscu w UG. Musisz mieć zameldowanie, na członka rodziny musi przypadać określona kwota. To że się urodziłaś i mieszkasz od 30 lat nie ma znaczenia teraz nie jesteś mieszkanką Gminy bo nie masz zameldowania złożyłaś podanie wcześniej ale brak zameldowania może ci to uniemożliwić. /idz do prawnika w MOPS/ . Lepiej gdyby ojciec dziecka was zameldował. Trudno będzie również o becikowe jeżeli to jeden z warunków. Google..becikowe- MOPS /podaj miejscowość/ warunki otrzymania/ starać się o becikowe na dziecko-ojca dziecka ............jak nie podasz ojca to jak możesz starać się o przyznanie becikowego na jego nazwisko. Nie dość,ze złamiesz prawo to twoje dziecko nie będzie miało ojca bo nie będzie nazwiska ojca jego w dokumentach. Już jaśniej nie mogę..I ty masz 30 lat.
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 22)
4%
[12.05.12, 14:50]
tak a za rok będziesz się pytać jak napisać wniosek o ustanowienie ojcostwa
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[12.05.12, 19:04]
A po dziecku tatuś tylko od tak,żeby był skoro nie ponosi w tej chwili żadnych kosztów związanych z ciążą nie dokłada się na leki które muszę brać by donosić i nie zamierza się dokładać do zakupów dla dziecka,po za tym pożycza pieniądze od tzw kolegów którzy straszą,ze po zwrot przyjdzie ktoś inny lub pożycza np.300zł,a musi mu oddać o 800zł więcej czyli w sumie 1100,ja za jego długi nie zamierzam odpowiadać,a taki idiota może mi i dzieciom zrobić krzywdę-tak mam 30lat i myślę przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim i dzieci skoro od takich typków pożycza pieniądze,a nie zamierza zgłosić tego na policję,a co do alimentów to płacić nie będzie,bo dostaje z up 500pare złotych na rękę,pracuje na czarno i nie szuka nawet legalnej pracy,a pożycza za każdym razem pieniądze po kolesiach,w pracy bierze zaliczki huk wie na co i on alimenty mi zapłaci-z FA dostanę przynajmniej 170zł jako samotna matka i 68 zasiłku rodzinnego,a kiedyś od dziecka nie będzie mógł domagać się alimentów na siebie-jakie kłamstwa on mieszka 14km ode mnie w innej miejscowości i kontaktu z nim nie mam,a jak mieszka z matką to mnie nie zamelduje ani dzieci-właścicielką jest jego matka,nie on musi być ona,po za tym on załatwi becikowe na siebie to przewali na głupoty typu fajki piwko,a dziecku należnych mu pieniędzy nie da,bo wpłynął na jego konto więc mu nie zabiorę
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 1)
0%
[12.05.12, 19:41]
To dlaczego z takich śmieciem masz dziecko??Dla becikowego i alimentów na ktore skladaja się wszyscy pracujacy normalnie ludzie?
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[13.05.12, 10:27]
Bardzo mi przykro,ale na te alimenty i na te becikowe ja też zapierniczałam nawet szorując podłogi w sklepie na kolanach,a co do tego,ze jest śmieciem to teraz sama też wiem,obiecywał nie pożyczać więcej po kumplach,a robi to nadal,teraz jestem w 12t.c i co pójdę i usunę tylko dlatego,że tatus jest nieodpowiedzialny i jest idiotą??
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[19.05.12, 09:02]
dzięki za odp.to co chciałam dowiedziałam się gdzie indziej i uzyskałam konkretne odp.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[03.06.12, 14:12]
Boże czy nie można po prostu uzyskać odpowiedzi na zadane pytanie? Musicie się mądrzyć i umoralniać. Jej sprawa z kim ma dziecko i czy chce takiego ojca dla niego.
jaaa jaaa
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[20.09.12, 17:07]
Pesel jest nadawany po urodzeniu, chyba że ktoś rodzi się w samotni i ewidencja państwowa o tym fakcie nie wie. Jako osoba bez meldunku możesz ubiegać się o przyznanie mieszkania, cały czas w papierach ewidencji ludności mają dane w tym poprzedni adres meldunkowy. niestety co do becikowego nie wiem, jednak świadczenie powinno zostać przyznane niezależnie meldunku. Swoją drogą nie musisz się wymeldowywać wcześniej niż rodzice, to da czas na spokojne dogadanie się z urzędami. powodzenia!
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.03.14, 17:16]
witam czy bez meldunku moge ubiegac sie o becikowe i zasilek rodzinny
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.