Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276706

(3 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [19.10.12, 16:54]

Jak odzyskać zaliczkę za nie wykonaną usługe?

Mam pytanie tak jak w tytule jak odzyskać z powrotem zaliczkę za niewykonaną usługę jeżeli wykonawca z bankrutował nie prowadzi działalności i nie chce oddać pobranej zaliczki. Mam dowód wpłaty na pobraną zaliczkę z ustalonym dniem wykonania usługi, który minął już dwa miesiące temu.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[19.10.12, 17:03]
Tylko od PANA BOGA , idiota płaci zaliczkę .
Wieslaw Wieslaw
cytuj link zgłoś

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[19.10.12, 17:03]
Tylko od PANA BOGA , idiota płaci zaliczkę .
Wieslaw Wieslaw
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(4 - 0)
100%
[19.10.12, 17:21]
Czy to jest faktycznie ogłoszone bankructwo (ze wszystkimi tego konsekwencjami), czy po prostu zwinął firmę? Poza tym upewnij się jakie konkretnie słowo padło w umowie, zaliczka czy zadatek. Niektórzy uznają to za jedno i to samo. Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to zaliczkę powinno się zwrócić. Jeżeli wykonawca nie ogłosił upadłości, możesz mu wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty - wzory znajdziesz w sieci. Określ konkretną kwotę i konkretny realny termin (czyli np. tydzień), wyślij list polecony z potwierdzeniem odbioru. Po upłynięciu tego okresu możesz spokojnie domagać się zwrotu sądownie. Trochę inaczej wygląda sprawa przy sądowym ogłoszeniu upadłości, wtedy pieniądze wykonawcy trafiają przede wszystkim do jego wierzycieli, Ty będziesz gdzieś na szarym końcu. Szkoda, że nie zapłaciłeś kartą, można by w tej sytuacji dochodzić swojego od banku, chargeback i pieniądze wróciłyby do Ciebie.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[08.01.13, 13:29]
"Po prostu na siłę pzsoedł w stronę, ktf3rej nie ogarnął - i tyle (-;" A my wszyscy wiemy lepiej od samego autora co ten miał na myśli. Sądzi Pan , ze gdyby Pańska teoria o tym, ze wszystko było znane i ustawione była prawdziwa to ta "wpadka" Komorowskiego miała by miejsce? Pozwolę sobie wiedzieć lepiej i odpowiedzieć za Pana. "To tylko przykrywka po to , zeby głupi i ciemny narf3d myślał tak właśnie jak viper"
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.