Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276706

(3 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [08.11.12, 14:06]

Wymeldowanie dziecka bez jego zgody

witam, mam pytanie czy moj byly mąż ma prawo wymeldowac naszego syna z mieszkania ? jestesmy juz 10 lat po rozwodzie , ja jestem zameldowana u mamy , Syn ma 24 lata wlasnie skonczyl studia w innym miescie i szuka pracy.


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(1 - 2)
33%
[08.11.12, 14:31]
A co to przeszkadza aby był zameldowany na stałe u swojego ojca. I przyjeżdżał do niego na każdy weekend? W innym mieście zamelduje się tylko tymczasowo wynajmując mieszkanie. Ojciec musiałby na syna nałożyć czynsz i gdyby on nie płacił 3 miesiące to dopiero wyeksmitować go sądownie. Umowa najmu, zerwanie umowy najmu skuteczne itd. Każdy może sobie wyjechać gdzie i kiedy zechce. To ty jesteś z mężem po rozwodzie a nie syn. Prawo meldunkowe jest bardzo liberalne teraz i chyba od 2014 ma być w ogóle zniesione.
Arim Arim
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[08.11.12, 15:09]
Jeżeli syn nie przebywa w miejscu swojego zameldowania przez minimum 3 miesiące, może zostać wymeldowany administracyjnie. Jeżeli wciąż mieszka z ojcem, nie może zostać wymeldowany, w końcu urzędnik sprawdzi i potwierdzi, że syn tam mieszka, więc droga administracyjna odpada. Nie wiem, na co stać Twojego byłego, ale - pod warunkiem, że syn nadal mieszka z ojcem, faktycznie MIESZKA, a nie tylko odwiedza - sprawdzajcie co jakiś czas meldunek syna, podpis można w końcu podrobić.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[08.11.12, 16:24]
dziekuje bardzo za rady. Syn zawsze odwiedza ojca czasem zostaje na noc jesli tylko przyjezdza do rodzinnych stron. Pewnie ma tam jakies swoje rzeczy, ale ostatnio mieli jakas klótnie bo syn mi mowil ze ojciec przestał płacić mu alimenty skoro skonczył studia i powiedzial tez ze mial telefon z urzedu miasta o zgłoszeniu o wymeldowanie go. Wlasciciele mieszkania ktore wynajmuje napewno o nie zamelduja wiec co teraz ?
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.