Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53064

Liczba odpowiedzi: 276646

(1 odpowiedź)
gość Pytanie zadaje: gość [16.03.13, 16:27]

Abonament RTV

Witam. Przyszedł mi abonament rtv i mam rzekomo do zapłacenia ponad 1000zł. Czy ten podatek jest zgodny z prawem? Znalazłem ciekawy post na pewnym forum. Czy ludzie którzy maja pojecie na ten temat mogliby mi zweryfikować informacje zawarte w tamtej wypowiedzi? Z góry dziiekuje za pomoc .
"Od kiedy tvp zostala spolka akcyjną nie miala prawa pobierac abonamentu i do dnia dzisiejszego takiego prawa nie ma !Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy...." CAŁA TA WYPOWIEDZ ZNAJDUJE SIE NA TEJ STRONIE.
http://www.bankier.pl/forum/te(...)t,12074655.html

Pozdrawiam Dawid.


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 1)
0%
[17.03.13, 08:24]
Ta i podobne wypowiedzi pojawiają się w internecie (i poza nim) już od dawna, ale nie jest to rozwiązanie zgodne z prawem. Na co chociażby wskazuje rosnąca ilość wezwań do zapłaty zaległości. Jeśli masz zarejestrowany odbiornik, to TAK - musisz płacić abonament. Jeśli nie masz, a na przykład korzystasz z usług prywatnej firmy dostarczającej sygnał i płacisz jej abonament, to powinieneś zarejestrować odbiornik, bo skoro są opłaty dla takiej firmy = masz telewizor, a następnie zapłacić abonament. Jeśli nie masz telewizora czy radia, nie musisz płacić abonamentu RTV. Takie mamy w Polsce prawo.
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.