Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 53101

Liczba odpowiedzi: 276706

(4 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość [13.08.13, 22:44]

Mandat z zagranicznego fotoradaru

Co grozi mi za niezapłacenie mandatu z jednego z krajów UE (Niemcy, Francja)? Czy mogą jakoś ściągnąć ode mnie pieniądze?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.08.13, 09:38]
Też się nad tym zastanawiam. W wakacje zrobiono mi zdjęcie fotoradarem, jednak samochód mam na zagranicznych blachach i zastanawiam się czy przyjdzie mi mandat. Miałam taką samą sytuację w zeszłe wakacje (innym samochodem ale też na zagranicznych blachach) i mandat ani zdjęcie nie przyszło.
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.08.13, 11:35]
Komornik nie ma prawa ściągać z zagranicy musi mieć wydane zezwolenie specjalne przez sąd, dlatego jak ktoś pracuje w UE komornik w Polsce jest bezradny, tak samo z alimentami trzeba występować do sądu o nakaz . U nas za mandat przychodzi z US do roku czasu wezwanie do zapłacenia tzw. Tytuł wykonawczy. A z zagranicy kto wie może mają inne prawo egzekucyjne niekulejące jak u nas i mandat liczą wg zarobków i się nie spieszą. Póki sprawdzą co i jak. Są terminy przedawnienia. Pilnować. Może też występują do sądu o zgodę na nakaz i sprawę oddają dopiero do komornika
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.08.13, 22:21]
We Francji fotoradar zrobił mi zdjęcie dwa lata temu do dziś nie przyszło:)
gość gość
cytuj link zgłoś
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[20.08.13, 09:15]
Nie wiem czy to prawda ale jesli w niemczech zrobia ci fote i nie zaplacisz mandatu mozesz miec problem przy zwyklej kontroli policyjnej. W sensie oni to wklepuja w system i jak cie przypadkiem zatrzymają i sprawdza to beda kazać ci zaplacic zalegly mandat na miejscu. Ktos może to potwierdzić?
gość gość
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.