Prawo, podatki i urzędy.

Krew, pot i słone łzy.

Liczba pytań: 46512

Liczba odpowiedzi: 236608

(1 odpowiedź)
gość Pytanie zadaje: gość [16.02.09, 19:51]

Darowizna na żonę

Czy darowizna zapisana na żonę jest także moją współwłasnością?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(4 - 1)
80%
[16.02.09, 21:13]
Zgodnie z treścią art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego odrębny majątek każdego z małżonków stanowią między innymi przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Wynika z tego jasno, iż jeżeli darowizna zostanie podarowana, a w umowie darowizny darczyńca nie zaznaczy, iż darowizna wchodzi w skład majątku wspólnego, przeznaczone są dla obojga Państwa,darowizna wejdzie tylko w skład majątku odrębnego żony.
Karina   Karina
cytuj link zgłoś
Dodaj odpowiedź
 > Zaloguj się
Dodaj słowa kluczowe i zdjęcia
Odpowiedzi udzielają internauci, nie są one wypowiedziami ekspertów serwisu PrawoSOS.pl.